KNE Kione Hedgies

Oficiálně registrovaná chovatelská stanice Afrických Pygmy ježků s průkazem původu vedená pod

Klubem chovatelů ježků, z.s.

O NAŠÍ CHOVATELSKÉ STANICI 

Chovatelská stanice Kione Hedgies byla oficiálně registrována

7. 1. 2019 Klubem chovatelů ježků, z.s. chovatelkou Kateřinou Mičkeovou. Jsme jedinou oficiálně registrovanou chovatelskou stanicí ve Zlínském kraji.

Ježečci jsou ale nedílnou součástí celé naší domácnosti už téměř 6 let, kdy jsme si přivezli našeho prvního ježečka Charlieho a  příběh náš a naší chovatelské stanice mohl začít. 

Momentálně máme doma malé stádečko o pěti chovných ježečcích a jedné ježčí samičce v důchodu. Více o našich ježečcích se dozvíte v příslušné záložce. 

 

KIONE HEDGIES 

Naše chovatelská stanice je pojmenována podle AFG Kione, dokonalé samičky z chovatelské stanice African Gem úžasné chovatelky Moniky Rousové. Kione je africké jméno a znamená „někdo, kdo přijde z čistého nebe." Kione byla naprosto úžasný ježek, který rozdával radost na všechny strany. Cestu si k nám našla téměř náhodou v době, která pro nás nebyla úplně jednoduchá. Kionka byla stále veselá a přinášela do našich životů opět radost a smích. Podle jejího vzoru bychom rádi odchovávali úžasná miminka, která budou svým majitelům přinášet samou radost.  

NOVINKY 

VRH B

5. 10. 2019 se udál další, velmi významný okamžik. Naší Quicky se narodila miminka. Bohužel kvůli komplikacím již v březosti a tak zřejmě těžkému průběhu porodu přežilo pouze jedno miminko, které nám ale dělá obrovskou radost. Je to nádherná tmavá holčička, která zůstává u nás doma.  

30. 10. 2019

VÝSTAVA PRAHA 2019

Dne 5. 10. jsme s Pedrem, Daisy a Melounkem jeli do Prahy na 8. Mezinárodní výstavu exotických ježků. Na výstavě jsme měli úžasný úspěch - všichni naši ježečci se umístili na "medailových" postech. Kluci obsadili třetí místa a Daisy byla na nádherném 2. místě ve své kategorii. 

30. 10. 2019

HSP MELOUN

Rádi bychom Vás seznámili s naší krasnou novou posilou, malým Melounkem z chovatelské stanice Hedgehog Spine paní chovatelky  Jany Orzel. Melounek se u nás zatím zabydluje, více informací včetně fotek naleznete brzy na našem webu. 

28. 8. 2019

 
 

NAŠI JEŽCI

KONTAKT

Bc. Kateřina Mičkeová

kione.hedgies@gmail.com

 

© 2019 by Kione Hedgies 

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now